Sušené zlaté houby 100g

Neohodnoceno
128 Kč
Na dotaz

Sušené zlaté houby 100g

Základní informace

Složení: sušené collybia velutipes (penízovka sametonohá)

Hmotnost: 100 g

Země původu: Čína

Dovozce: Karel Růžek, Dr. Horákové 47, Poděbrady 29001
Způsob úpravy: Sušené zlaté houby před tepelnou přípravou  propláchněte pod studenou tekoucí vodou. Poté je nechte namočené odpočívat cca 1 hodinu v lednici. Poté je minimálně 10 minut tepelně upravte.

Další informace a zajímavosti
Zlaté houby
(penízovka sametonohá)

V orientální hantýrce se jim také říká nudlové houby, zimní houby nebo sametové stonky. Poslední z přízvisek napovídá, že se jedná o tzv. penízovku sametonohou. S ní se setkáte i v českých lesích, především pak v zimním období. Naše babičky penízovku přidávaly do "Vánoční polévky".

Už po staletí je tato houba hojně využívána nejen v asijské kuchyni, ale i medicíně. Zlaté houby jsou pověstné svými blahodárnými účinky na lidskou imunitu: působí jako prevence proti rakovině, mají antibakteriální a antivirové účinky. Tato houba je bohatá na vitamíny a minerály (obsahuje sodík, draslík, železo, zinek…)

V Japonsku, v Číně nebo v Koreji se prodávají zlaté houby volně rostoucí i uměle pěstované (mají tenčí stonky, bílou barvu). Na trhu jsou běžně k dostání čerstvé i sušené, případně v podobě drcených léčivých směsí nebo tinktur.

Tradičně se zlaté houby přidávají do asijských polévek, do směsí připravovaných v pánvi wok. Pro inspiraci ale nemusíme chodit tak daleko. Ve staročeské kuchyni se z penízovky o Vánocích připravovala velmi chutná polévka (jde o jednu z mála hub, která roste i v mrazech).

Další způsoby úprav: houby jsou vhodné do salátů, gulášů, nádivek apod. Chutné jsou i smažené. Můžete je rovněž přidat do omáček k těstovinám. My jsme ze zlatých hub vykouzlili vynikající krémové rizoto.

Sušené zlaté houby před tepelnou přípravou  propláchněte pod studenou tekoucí vodou. Poté je nechte namočené odpočívat cca 1 hodinu v lednici. Poté je minimálně 10 minut tepelně upravte.

Kód Kód: 190
Kategorie: Lesní delikatesy
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
© 2017 LesHoubeles
všechna práva vyhrazena
kamenná prodejna:
Růžová 7 | 110 00 Praha 1
po - čt 9:00 - 18:30
pá 9:00 - 18:00
kontakt:
+420 725 750 222
info@leshoubeles.cz

sledujte nás

Shoptet.czVytvořil Shoptet

po - čt 9:00 - 18:30
pá 9:00 - 18:00
+420 725 750 222