Kolíčková sadba - hlíva citrónová

160 Kč
Skladem (10 ks)

KOLÍČKOVÁ SADBA - HLÍVA Citrónová (30 KOLÍČKŮ)

Kolíčky s naočkovaným podhoubí hlívy citrónoví jsou ideální pro očkování špalků, pařezů a větví listnatých stromů. Ideální pro pěstování jsou duby, buky, břízy, topoly,  jabloně či ořešák. Nevhodné jsou jehličnaté stromy. Dřevo, do kterého očkujeme, by mělo mít v sobě dostatek přirozené vláhy a nemělo by být napadené jinou houbou. Očkovat je možné celý rok. Počítejte však s několika měsící, než houba začne vytvářet plodnice. Hlíva citrónová snáší vyšší teploty než hlíva ústřičná. Na její úrodu se tak můžete těšit spíše v teplejších měsících. 

 

Co potřebujete k naočkování dřeva?

vrtačku s vrtákem 5 mm

kladivo 

svíčku

zapalovač

 

Jak mám postupovat?

Do připraveného dřeva (pařezu nebo špalku  o průměru 10 - 40 cm a délce 50 - 100cm) vyvrtám otvory stejné šíře jako kolíčky a o hloubce cca  4 cm. Otvory vrtám v několika řádcích vždy alespoň 15cm od sebe. Poté pomocí palice či kladiva zatluču kolíčky do vyvrtaných otvorů a zakápnu voskem z hořící svíčky. Pak nechám pracovat přírodu nebo jí trochu pomohu. Špalky je možné zabalit do igelitového pytle a přesunout do místnosti, kde je teplota kolem 20 stupňu. Když se na dřevě objeví po několika měsících bílý povlak, přesunu špalky ven na chráněné místo. Plodnice sklízím v závislosti na podmínkách 3 - 6 let.

 

Jak se zbavit pařezu bez námahy a těžké techniky?

Hlíva citrónová je dřevokazná houba, proto ji můžeme využít k rozložení nežádoucího pařezu. Pokud kácíte strom a nechcete se pracně mechanicky zbavovat zbylého pařezu, nechte za sebe pracovat houbu. Naočkujte pařez kolíčky hlívy ústřičné a ta vám pařez rozloží. Navíc můžete využít chutnou a zdravou houbu v kuchyni.

 

Jak využít hlívu v kuchyni?

Z hlívy připravíte vynikající falešnou držkovou polévku. Výborná je i jako náhražka masa v nejrůznějších směsích se zeleninou, skvěle absorbuje veškeré chutě, proto je vhodná k marinování, stejně jako maso. Kbyž jí osmahnete na másle s kmínem, solí, pepřem a česnekem a dáte ji na topinku, máte zdravou a chutnou večeři za 5 minut na stole!

Kód Kód: 4024
Kategorie: Sadby a substráty
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
© 2017 LesHoubeles
všechna práva vyhrazena
kamenná prodejna:
Růžová 7 | 110 00 Praha 1
po - pá 9:00 - 18:00
so 13:00 - 18:00
kontakt:
+420 604 288 601
leshoubeles@gmail.com

sledujte nás

Shoptet.czVytvořil Shoptet

po - so viz kontakty
+420 604 288 601