Kolíčková sadba - václavka obecná

160 Kč
Skladem (3 ks)

KOLÍČKOVÁ SADBA - václavka obecná (30 KOLÍČKŮ)

Kolíčky s naočkovaným podhoubím václavky obecné jsou ideální pro očkování pařezů listnatých stromů. Ideální pro pěstování jsou duby nebo habry. Nevhodné jsou jehličnaté stromy. Dřevo, do kterého očkujeme, by mělo mít v sobě dostatek přirozené vláhy a nemělo by být napadené jinou houbou. Očkovat je možné celý rok. Počítejte však s několika měsící, než houba začne vytvářet plodnice. Václavka je chladnomilná houba a radost vám bude dělat na podzim od konce září do listopadu. 

 

Co potřebujete k naočkování dřeva?

vrtačku s vrtákem 5 mm

kladivo 

svíčku

zapalovač

 

Jak mám postupovat?

Do připraveného dřeva (pařezu nebo špalku  o průměru 10 - 40 cm a délce 50 - 100cm) vyvrtám otvory stejné šíře jako kolíčky a o hloubce cca  4 cm. Otvory vrtám v několika řádcích vždy alespoň 15cm od sebe. Poté pomocí palice či kladiva zatluču kolíčky do vyvrtaných otvorů a zakápnu voskem z hořící svíčky. Pak nechám pracovat přírodu nebo jí trochu pomohu. Špalky je možné zabalit do igelitového pytle a přesunout do místnosti, kde je teplota kolem 20 stupňu. Když se na dřevě objeví po několika měsících bílý povlak, přesunu špalky ven na chráněné místo. Plodnice sklízím v závislosti na podmínkách 3 - 6 let.

 

Jak se zbavit pařezu bez námahy a těžké techniky?

Václavka je dřevokazná houba, proto ji můžeme využít k rozložení nežádoucího pařezu. Pokud kácíte strom a nechcete se pracně mechanicky zbavovat zbylého pařezu, nechte za sebe pracovat houbu. Naočkujte pařez kolíčky hlívy ústřičné a ta vám pařez rozloží. Navíc můžete využít chutnou a zdravou houbu v kuchyni.

Jak využít václavky v kuchyni?

Václavky jsou vynikající houby zejména na nakládání do octa nebo do guláše. Při jejich zpracování ale pamatujte na jejich řádnou tepelnou úpravu ( minimálně 25 minut). Jinak mohou  způsobit  značné zažívací potíže.

Kód Kód: 4027
Kategorie: Outdoorová výbava
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
© 2017 LesHoubeles
všechna práva vyhrazena
kamenná prodejna:
Růžová 7 | 110 00 Praha 1
po - pá 9:00 - 18:00
so 13:00 - 18:00
kontakt:
+420 604 288 601
leshoubeles@gmail.com

sledujte nás

Shoptet.czVytvořil Shoptet

po - so viz kontakty
+420 604 288 601